Piszę teksty piosenek.


Pisałem już, zanim jako 15 latek, końcem 1994 roku, założyłem z przyjaciółmi zespół Akurat. Do dziś, jako gitarzysta, a od 2008 r. również wokalista, zagrałem z Akurat przeszło 1000 koncertów w 9 krajach. Napisałem ok. 150 piosenek, z czego połowa znalazła się na 6 płytach Akurat, a pozostałe czekają na swój dobry dzień.

We wrześniu 2015, wydałem pierwszy album sygnowany Piotr Wróbel, gdzie znalazły się jak wieść niesie:.."piosenki, które jednocześnie wzruszają i wywołują uśmiech. Piosenki, które dotykają strun głęboko ukrytych w każdym z nas. Piosenki, które opowiadają o uczuciach, które zwykle więzną w gardle. I obok piosenki, które przypominają beztroską zabawę…"

Obejrzyj teledysk: 

I posłuchaj pozostałych singli:
 Więcej o projekcie Piotr Wróbel i płycie Ty i Ja i Świat znajdziesz na
http://piotrwrobelmusic.pl

Ponoć teksty są jednym z wyróżników „Akurat” i w dużej mierze spowodowały, że zespół o niezależnym rodowodzie, bez wsparcia dużych mediów czy koncernów fonograficznych, trwale umościł się w świadomości słuchaczy.

Na tej stronie znajdziesz wycinek, tego co piszę. Utwory zostały wybrane z tych już opublikowanych na płytach, a wśród nich znalazły się single radiowe: „Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)”, „Droga Długa Jest”, „Wiej-ska”,  „Tylko Najwięksi”, Jeden Człowiek To Jeden Sens”, „Żółty Wróbel”, „Język Ciała”, „Godowy Majowy”, czy „Nie fikam”.

A oto międzypokoleniowa i na bank niepełna lista autorów tekstów, których cenię. Moich mistrzów i inspiratorów, a czasem również kolegów ;)

Adam Nowak, Agnieszka Osiecka, Andrzej Mogielnicki, Anna Saraniecka, Artur Szumlas, Bogdan Olewicz, Grzegorz Ciechowski, Hubert Spięty Dobaczewski, Jacek Budyń Szymkiewicz, Jacek Cygan, Jacek Kaczmarski, Jacek Kleyff, Jacek Stęszewski, Jan Wołek, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta, Julian Tuwim, Katarzyna Nosowska, Kazik Staszewski, Krzysztof Grabaż Grabowski, Kuba Quka Kawalec, Lech Janerka, Maciej Maleńczuk, Marcin Świetlicki, Marek Dutkiewicz, Michał Zabłocki, Wojciech Bellon, Wojciech Młynarski, Wojtek Byrski.

Piszę, bo to kocham, a że pomysłów mam więcej, niż potrzebuję dla swoich projektów muzycznych - mogę napisać teksty piosenek dla Ciebie.

Zainteresowanych współpracą zapraszam do działu KONTAKT